Diagnostika

Rakovina pečene

science
Rakovina pečene, ročne táto strašná diagnóza prináša približne 250 tisíc pacientov na celom svete. Primárna rakovina pečene (v ktorej je malígny nádor lokalizovaný v pečeni) sa vyskytuje 30 krát menej často ako sekundárna (metastatická), pri ktorej sa objavujú iba procesy nádoru v pečeni.

Metastázy: koľko zostalo žiť?

science
Rakovina alebo karcinóm sú malígne lézie, ktoré sa vyznačujú rýchlym prenikajúcim rastom. Rozširovanie onkocytov cez krv a lymfatický systém vedie k vzniku metastáz.Koľko času zostane? - častá otázka pacientov, ktorej odpoveď nemôže byť jednoznačná, tk.

Liečba rakoviny šťavou

science
Karcinogény denne vstupujú do ľudského tela pomocou výrobkov, ktoré obsahujú rôzne farbivá a konzervačné látky. Akumulácia škodlivých látok zvyšuje riziko malígnych nádorov. A tí, ktorí, bohužiaľ, už boli zasiahnutí strašným ochorením, by mali byť veľmi opatrní pri výžive!

Analýza rakoviny maternice

science
Malígny nádor, ktorý sa vyvíja v dolnej časti maternice, sa nazýva rakovina krčka maternice. Táto choroba je treťou osobou v hodnotení najčastejších onkologických ochorení žien na svete.

Krvný test na leukémie

science
Leukémia je malígna patológia krvi, ktorá sa môže vyskytnúť v akútnej alebo chronickej forme. Ochorenie je charakterizované omladením a rozmnožovaním nezrelých leukocytov, ako aj pretrvávajúcou transformáciou krvotvorných tkanív.

lymfóm

science
Lymfóm je skupina hematologických ochorení lymfatického tkaniva, ktoré sú charakterizované nárastom lymfatických uzlín a poškodením rôznych vnútorných orgánov, v ktorých dochádza k nekontrolovanej akumulácii "nádorových" lymfocytov.

Typy chemoterapie

science
V lekárskej praxi sa chemoterapia bežne delí podľa farby. "Chémia" môže byť červená, modrá, žltá a biela. Tieto typické farby zodpovedajú farbám použitého lieku.• Červená chemoterapia je najsilnejšou formou liečby, ktorá je sprevádzaná toxickými účinkami na telo.

Rakovina pier

science
Publikované: admin 04/11/2017Pysky človeka sú párom záhybov pokožky a svalov. Pre nás sú to spôsoby kontaktu so životným prostredím. Poskytujú informácie, vyjadrujú radosť, sklamanie, súcit a iné emócie.

O Nás

Sarkóm pľúc je jedným z najagresívnejších malígnych nádorov dýchacieho systému. Vyznačuje sa rýchlym prietokom a aktívnou progresiou s ťažkými symptómami a metastázami do iných orgánov.