Vláknitý nádor

Výživa pre črevnú onkológiu

science
Rakovina čriev je najzávažnejšou chorobou tráviaceho traktu. Strava s rakovinou hrubého čreva a správny spôsob života po chemoterapii bola vykonaná, aby telo sa prispôsobiť a získať právomoc regulovať činnosť tráviaceho traktu a zlepšenie vstrebávania živín potrebných pre obnovu.

Folikulárny lymfóm

science
Tento typ onkologických lézií lymfatického systému patrí do skupiny nehodgkinských lymfómov. Folikulárny (nodulárny) lymfóm je pomerne zriedkavé ochorenie charakterizované relatívne pomalým priebehom a relatívne priaznivou prognózou.

Čo ukazuje krvný test na markery rakoviny?

science
Oncomarkery sú látky považované za produkty rakoviny. Na zistenie prítomnosti rakoviny sa odporúča pacientovi vykonať krvný test na onkomarkery.Pred vykonaním testov na markery rakoviny je potrebné poznamenať, že ide o proteíny alebo deriváty z nich, ktoré produkujú rakovinové bunky v procese ich vývoja a rastu v tele.

Metastázy v kostiach

science
Rakovina, ktorá sa vyskytuje na jednom mieste a preniká do iných častí tela, sa nazýva sekundárna. Je výrazne odlišná od pôvodnej rakoviny a ovplyvňuje výsledok ochorenia.Kostra je najbežnejšou tkanivou pre rakovinové metastázy.

Rakovina čriev 4 fázy

science
Štvrtá fáza rakoviny čriev je extrémnym stupňom ochorenia. V tejto fáze postihnutej lymfatické uzliny orgánov a systémov (močového mechúra, maternice, panvy) a vzdialený (pečeň, pľúca, kostná štruktúry).

Stupne rakoviny

science
Stupne, alebo presnejšie, štádia rakoviny existujú, aby odborníci pochopili, ako ďaleko prebieha proces rozvoja rakoviny.Rakovina v medicíne sa nazýva zhubné nádory alebo akékoľvek novo vzniknuté patológie.

Rakovina prsníka: čo môže ukázať?

science
Malígny karcinóm prsníka je jednou z piatich najčastejších diagnóz rakoviny žien. Nemá žiadne vekové hranice, s rovnakou frekvenciou ovplyvňuje mladých i nie veľmi.Je charakterizovaná prakticky úplnou absenciou symptómov v počiatočných štádiách priebehu ochorenia, a preto je zistená neskoro, čo zhoršuje prognózu prežitia pacientov.

Je možné vyliečiť rakovinu?

science
Vyhlásenie otázky: "Môže sa vyliečiť rakovina??"Predpokladá definíciu typu rakoviny, stupeň jej šírenia a lokalizácie. Ale v skutočnosti existuje veľmi málo typov rakoviny, z ktorých sa môžete úplne zbaviť.

Ako sa manifestujú pľúcne metastázy?

science
Pľúcne metastázy sú léziou zdravých buniek pľúcneho tkaniva v dôsledku proliferácie atypických buniek zo zamerania primárneho malígneho nádoru. Prenos rakovinových buniek do ľudského tela sa vykonáva lymfatickými a krvnými cievami.

Diagnóza rakoviny čriev

science
Medzi rakovinovými ochoreniami je podľa svetovej štatistiky druhou najčastejšou rakovinou čreva.Ak vezmeme do úvahy údaje len pre Európu, vedie ich tam. Úspešnosť liečby závisí od toho, ako bola diagnostika rakoviny čriev vykonaná včas.

Gastrointestinálne príznaky

science
Nebezpečenstvo rakoviny gastrointestinálneho traktu je, že metastázy sa môžu vyvinúť už v počiatočných štádiách ochorenia. Rakovina žalúdka je úplne výnimkou, keď aktívne "jesť" tela začína v prvej fáze.

O Nás

Aký horor má skúsenosti, keď dáva túto nebezpečnú diagnózu! Len situácia nie vždy končí tragicky. Ak sa zistí v prvom štádiu poškodenia tela príznaky rakoviny, choroby onkológie sa podrobujú liečbe.