Vláknitý nádor

Adenokarcinóm rakoviny céka alebo žliaz

science
Rakovina hrubého čreva je veľmi bežným fenoménom. Napríklad v USA je na druhom mieste po rakovine pľúc, v Rusku - na treťom mieste. Nedávno sa zvýšila incidencia tejto choroby, čo súvisí so zhoršením kvality potravín, popularitou rýchleho občerstvenia a polotovarov.

Príčiny nádoru na mozgu

science
Prečo sa nádory objavujú v zdravých tkanivách mozgu? Odpoveď na túto otázku skôr alebo neskôr prinesie výsledky mnohých vedeckých štúdií, ale zatiaľ vedci sú len na ceste k pochopeniu základných mechanizmov onkogenézy.

Adrenómový adenóm

science
Adrenálne nádory sú benígne alebo malígne nádory, ktoré sú tvorené proliferáciou orgánového tkaniva pod vplyvom provokačných faktorov. Ich lokalizácia môže byť v kortikálnej alebo mozgovej vrstve.

Adenóm paratyroidy

science
Prištítne telieska sa nachádzajú na zadnej strane štítnej žľazy. Príležitostne sa na nich objavuje benígny novotvar nazývaný adenóm. Prirodzený adenóm sprevádza nadmerná sekrécia paratyroidného hormónu, ako aj prejavy hyperparatyroidizmu.

Rakovina pľúc

science
Rakovina pľúc - Malígny nádor pochádzajúci z tkanív bronchiálneho alebo pľúcneho parenchýmu. Príznaky rakoviny pľúc zahŕňajú subfebril, kašeľ s sputom alebo krvnými žilami, dýchavičnosť, bolesť na hrudníku, strata hmotnosti.

Rakovina pankreasu

science
V európskych klinikách otvoriť poradný techniku ​​známu ruský chirurg brušnej Alexei Vladimirovič Zhao. Alexey autorom viac ako 400 vedeckých prác, ktorá je členom medzinárodných asociácií chirurgických, autor troch patentov.

Známky onkologických ochorení

science
U všetkých orgánov a tkanív sa objavujú zhubné nádory, čo znamená, že príznaky môžu byť veľmi odlišné. Avšak pri liečbe rakoviny zohráva dôležitú úlohu rýchlosť, s akou sa robí skutočná diagnóza, inak môže čas stratiť navždy.

Typy metastáz v rakovine prostaty

science
Rakovina prostaty je vážna a hrozivá choroba u mužov. Táto podmienka nie je nebezpečná pre život v izolácii, ak sa nádor týka len tkaniva prostaty, ale bohužiaľ rakovina rýchlo dáva metastázy iným orgánom a tkanivám.

Moč v rakovine

science
Podľa WHO je onkologická patológia jednou z hlavných príčin svetovej úmrtnosti. Počas posledných 3 rokov bolo zistených viac ako 14 miliónov nových prípadov onkologických ochorení. Na základe predpovedí Svetovej zdravotníckej organizácie sa do roku 2035 táto suma môže zvýšiť o 70%.

Rakovina pier

science
Publikované: admin 04/11/2017Pysky človeka sú párom záhybov pokožky a svalov. Pre nás sú to spôsoby kontaktu so životným prostredím. Poskytujú informácie, vyjadrujú radosť, sklamanie, súcit a iné emócie.

Koľko ľudí žije po operácii rakoviny žalúdka?

science
Počet onkologických prípadov gastrointestinálneho traktu sa zvyšuje ročne, takže otázka, koľko žije s rakovinou žalúdka, sa stáva naliehavejšou. Neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože existuje široká klasifikácia nádorov s rôznym stupňom agresivity a rýchlosti rozvoja.

O Nás

Leiomyóm žalúdka je benígny neepiteliálny nádor, ktorý rastie z hladkého svalstva žalúdka. Rast tohto nádoru je dlho maskovaný pre inú chorobu alebo sa vyskytuje asymptomaticky a spravidla sa po prvýkrát prejavuje masívnym krvácaním, perforáciou steny orgánu a peritonitídou.