Bovinnej

Metódy diagnostiky a analýzy rakoviny krčka maternice

science
Druhým najčastejším onkologickým ochorením u žien je rakovina krčka maternice. Táto patológia sa už stretla s mnohými ženami na celom svete. Častejšie je diagnostikovaná choroba u žien, ktoré prekročili hranicu 40 rokov, dievčatá mladšie ako 25 rokov s touto chorobou nie sú tak často.

Čo ukazuje krvný test na markery rakoviny?

science
Oncomarkery sú látky považované za produkty rakoviny. Na zistenie prítomnosti rakoviny sa odporúča pacientovi vykonať krvný test na onkomarkery.Pred vykonaním testov na markery rakoviny je potrebné poznamenať, že ide o proteíny alebo deriváty z nich, ktoré produkujú rakovinové bunky v procese ich vývoja a rastu v tele.

Adenóm slinnej žľazy

science
Adenóm slinnej žľazy sa vyskytuje pomerne často. Ide o benígny nádor. Novotvar môže byť jeden alebo viac. Adenóm je vizuálne dobre viditeľný, podobá sa tuberkulóze. So zreteľným rastom, dokonca aj vizuálne je možné určiť jeho štruktúru: je jasne viditeľná, je rozdelená na frakcie alebo nie.

Zhubné nádory

science
Existujú rôzne klasifikácie rakovinových ochorení: anatomické, histologické, klinické a TNM (veľkosťou nádoru, postihnutím lymfatických uzlín, metastázami, malignitou).Nádor je vzdelanie, ktoré je výsledkom nekontrolovaného rastu takýchto buniek v rôznych orgánoch alebo tkanivách tela.

Výživa pre radiačnú terapiu

science
Všeobecne platí, že výživa s rádioterapiou by mala byť šetrnejšia ako u úplne zdravého človeka, avšak obmedzenia týkajúce sa stravovania pre tento spôsob liečby sú samy o sebe relatívne malé.

Polypy v čreve

science
Polypy v čreve sú benígne nádorové útvary. Stoja na stonke buď na širokej základni a visí zo stien čreva do lúmenu. Polypy v čreve sa môžu objaviť ako dôsledok chronických zápalových procesov črevnej sliznice.

Oncomarkery v Invitro

science
Schopnosť identifikovať chorobu v počiatočných štádiáchDokonca aj v 21. storočí je ťažké zistiť chorobu v počiatočných štádiách vývoja. Tento problém existuje prakticky vo všetkých krajinách sveta.

Hodgkinov lymfóm

science
Lymfóm Čo je toto ochorenie? Toto porážanie lymfatického systému tela rôznymi malígnymi nádormi, tj lymfatickými uzlinami spolu s malými cievami, že sú zjednotené. Pri lymfóme sa začínajú nádorové bunky rozdeľovať neobmedzene a potomstvo - kolonizovať lymfatické uzliny (LU) a / alebo vnútorné orgány a narúšať ich normálne fungovanie.

O Nás

Rakovina pľúc je vážnou chorobou, ktorá často postihuje ťažkých fajčiarov a pracovníkov v škodlivom priemysle. V tomto prípade sa táto lézia prejavuje najmä u mladých ľudí, ktorí zvyčajne nedodržiavajú svoj zdravotný stav.