Lymfóm

Stage 1 rakovina

science
Výraz "Stage 1 rakovina"Znamená to, že rakovina bola najskôr diagnostikovaná vo veľmi rannom štádiu. Dôvera v presnosť definície etapy je dôležitým faktorom pri rozhodovaní o najlepšom spôsobe liečby.

Životnosť v rakovine prsníka 2. stupňa

science
Diagnóza "rakoviny prsníka" je jednou z najstrašnejších žien. Mnoho ľudí si myslí, že odstránenie prsníka je v tomto prípade nevyhnutné, ale s riadnym a včasným ošetrením je možné dosiahnuť stabilnú remisiu vo viac ako 80% prípadov.

Metastázy v lymfatických uzlinách

science
Jednou z komplikácií malígnych novotvarov sú metastázy do lymfatických uzlín.Sú to druhotné ohniská, ktoré vznikli v dôsledku šírenia patologických buniek. Tvorba metastáz naznačuje postup onkologického procesu.

Ako skontrolovať črevo na onkológiu?

science
Podľa štatistických údajov sa rakovina hrubého čreva vyskytuje u 15% všetkých prípadov rakoviny. Pre väčšie prežitie pacienta je potrebné začať liečbu v počiatočných štádiách, takže svetová prax zabezpečuje včasnú diagnostiku ochorení.

Metastázy v kostiach. životnosť

science
Metastázy v kostiach sú nepríjemná a život ohrozujúca situácia, ale to nie je konečný verdikt.Vďaka včasnej detekcii metastáz sa zvyšujú šance pacientov na udržanie života a možnosť plného fungovania.

Rakovina vaječníkov štádium 4

science
Publikované: admin 06/15/2016Rakovina vaječníkov je rakovina, ktorá sa vyskytuje v rakovinový nádor nájsť na jednej alebo oboch vaječníkov okamžite. Táto patológia má veľmi široký výskyt, a to aj dnes je jedným z popredných miest v štruktúre onkologických procesov ženského reprodukčného systému.

Čo spôsobuje rakovinu krvi

science
Čo sme zvyknutí považovať za "rakovinu krvi", onkológovia sa nazývajú "hemoblastozam". To je podstatou "hemoblastózy" - to nie je jedna choroba, ale celá skupina nádorových ochorení hemopoetického tkaniva.

Štádium rakoviny

science
Normálne bunky tela strácajú schopnosť rozlišovať, stávajú sa atypickými. Existuje narušenie štruktúry tkanív, zhubné bunky sa intenzívne delia, nádor začne klíčiť do okolitých tkanív. Pri vstupe do lymfatických alebo krvných ciev sa zhubné bunky prenášajú po celom tele.

Rôzne metódy diagnostikovania rakoviny krvi

science
Krv Rakovina - je široký názov zahŕňa skupinu malígnych ochorení: leukémia, gematosarkomu, myelómu, lymfómu, myelómu atď ovplyvnený krvnej plazmy, lymfóm - lymfatický systém v gematosarkome abnormálnych buniek vznikajú z buniek krvotvorného tkaniva kostnej drene, je..

Metastázy v chrbtici

science
Metastázy v chrbtici sú sekundárnym malígnym nádorom, ktorý je život ohrozujúci pre pacienta. Ich diagnostika a liečba sú účinné len včasným prístupom k lekárovi.Závažnou komplikáciou mnohých onkologických ochorení je šírenie metastáz do chrbtice.

Rakovina močového mechúra

science
V 90% prípadov malígnej degenerácie buniek močového mechúra sa v ňom vyvíja nádor nazývaný karcinóm prechodných buniek (urotheliálny). Zvyšných 10% možno pripísať adenokarcinómu, skvamóznemu a žalúdočnému skvamóznemu karcinómu.

Adenokarcinóm maternice

science
Predchádzajúci článok: Osteóm kostíGlandulárne nádory ženských reprodukčných orgánov sú pomerne rozsiahlou skupinou onkologických ochorení. Adenokarcinómy sa môžu vyvinúť vo vaječníkoch, krčka maternice, endometria.

Prežitie v rakovine prsníka

science
Ženy s identifikovaným nádorom prsníka, ktoré sa primárne zaujímajú o štádiu ochorenia, spôsoby liečby a možnosti obnovenia. Výsledok liečby závisí na tom, ako šíriť malígny proces v mliečnej žľaze, lymfatických uzlín, či nie je metastázy do ďalších orgánov a tkanív.

O Nás

Rakovina, tento hrozný nepriateľ miliónov ľudí, napriek moderným úspechom v medicíne, naďalej žiť. Povaha nástupu rakoviny je stále otvorenou otázkou, na ktorú existuje veľa odpovedí, ale neexistuje konsenzus.