Lymfóm

Adenokarcinóm slinných žliaz

science
Adenokarcinóm slinných žliaz je typ malígneho nádoru, ktorý má glandulárnu štruktúru.Nádor sa vyvíja v submandibulárnych a príušných slinných žľazách.Neoplazmus môže vytvárať regionálne metastázy, charakterizuje ho rýchly rast od začiatku vzdelávania.

Adenokistozny rakovina slinnej žľazy

science
Nádory slinných žliaz tvoria 1-5% všetkých novotvarov ľudského tela [4]. Napriek relatívne malému výskytu chorobnosti sú problémy súvisiace s touto patológiou časťou klinickej onkológie, kde existuje veľa nevyriešených problémov.

Hemangióm chrbtice

science
Známe mnohým hemangiómom chrbtice - nie je to úplne ten správny termín. Patológia postihuje iba jeden alebo viac stavcov. Správnym lekárskym výrazom je vertebrálny hemangióm. Patologická forma je benígny nádor tvorený vaskulárnym tkanivom.

Rakovina kostí

science
Onkológia kosti nie je najčastejšou rakovinou, ale pretože rovnako nápadných príznakov je jedným z najnebezpečnejších ochorení. Často sa diagnostikuje v neskorom štádiu, čo značne komplikuje liečbu.

Viacnásobný myelóm tretieho stupňa

science
Hoci je myelóm veľmi závažným nepriateľom ľudského tela, s včasným rozpoznaním a primeranou liečbou, nie je to verdikt. Ako rozpoznať takúto zákernú chorobu a aké sú predpovede pre život, ak bol diagnostikovaný viacnásobný myelóm triedy 3?

Myelómová choroba

science
Ak dôjde k progresii myelómovej krvnej choroby, deštrukcia plazmatických buniek v kostnej dreni, ktoré mutujú a získavajú malígny charakter. Ochorenie sa týka paraproteinemickej leukémie, má druhé meno "rakovina krvi".

Krvný obraz nádorov mozgu

science
Ukazovateľ ESR v onkológiiNa zhubný nádor, ktorý sa objavil v tele, pacient nemôže ani dlho hádať.Spravidla sa táto "impozantná" patológia spočiatku rozvíja asymptomaticky a to je jej zákernosť.

Krvný test na leukémie

science
Leukémia je malígna patológia krvi, ktorá sa môže vyskytnúť v akútnej alebo chronickej forme. Ochorenie je charakterizované omladením a rozmnožovaním nezrelých leukocytov, ako aj pretrvávajúcou transformáciou krvotvorných tkanív.

O Nás

Z toho, čo sa rakovina objavuje v súčasnej dobe, vedec je spoľahlivo neznámy, a preto sú naklonené k multigénovým teóriám rozvoja onkológie.