Myóm

Opakujúci sa ovariálny karcinóm

science
Rakovina vaječníkov je často diagnostikovaná v neskorších štádiách, čo komplikuje liečbu a zvyšuje pravdepodobnosť recidívy choroby. Opätovný výskyt rakoviny vaječníkov je opätovný výskyt malígneho zamerania po remisi, obdobie, počas ktorého telo nedetekovalo rakovinové bunky v tele.

Hnačka, hnačka s rakovinou

science
Veľmi často onkologickí pacienti trpia systematickými hnačkami. V tomto prípade sa vyprázdňovanie vyskytuje aspoň častejšie ako dvakrát denne, s vodnatými a hojnými výbojmi. Takáto hnačka znamená, že dochádza k poruchám trávenia a hnačke je z tela odstránené veľké množstvo tekutiny.

Výživa pre rakovinu žalúdka

science
Rakovina žalúdka začína v dôsledku mutácie buniek v sliznici. Je to jedna z najbežnejších druhov rakoviny, presnejšie to zaujíma druhé miesto.Rizikovou skupinou sú muži v pokročilom veku, mladí ľudia nie sú výnimkou.

Rakovina žalúdka 3 fázy

science
Tretia etapa vývoja rakoviny žalúdka je bežná rakovina.V neskorších štádiách sa pacienti obrátia na lekára, príznaky rakoviny žalúdka v počiatočných štádiách sa neprejavujú.V predposlednom a konečnom štádiu nádoru vyrastá nádor za hranicami žalúdka a začína tlačiť na priľahlé orgány.

Rakovina čriev 4 fázy

science
Štvrtá fáza rakoviny čriev je extrémnym stupňom ochorenia. V tejto fáze postihnutej lymfatické uzliny orgánov a systémov (močového mechúra, maternice, panvy) a vzdialený (pečeň, pľúca, kostná štruktúry).

Rakovina pier

science
Publikované: admin 04/11/2017Pysky človeka sú párom záhybov pokožky a svalov. Pre nás sú to spôsoby kontaktu so životným prostredím. Poskytujú informácie, vyjadrujú radosť, sklamanie, súcit a iné emócie.

Koľko žije s 3. fázou rakoviny žalúdka

science
Rakovina žalúdka je závažné onkologické ochorenie, ktorého prevalencia je pomerne vysoká. Problém s touto chorobou je, že v skorých štádiách nevyvoláva zjavné príznaky, a často sa pacienti vyhľadávajú lekársku pomoc iba na 3-4 etapách - potom, čo nádor začne rásť cez žalúdočnú stenu a vyvíjať tlak na susedné orgány.

Výživa pre rakovinu žalúdka

science
Malígne nádory, vyvíjajúce sa v hlavnom tráviacom orgáne, si vyžadujú dlhé liečebné kurzy, ktoré často trvajú viac ako jeden rok. Na dosiahnutie najlepších výsledkov liečby by pacienti mali dodržiavať príslušný životný štýl.

Analýza pre príbuzné CA 15-3

science
Moderná laboratórna diagnostika poskytuje lekárom dostatok možností na zistenie malígnych ochorení rôznej lokalizácie. Základom tejto diagnózy je meranie koncentrácie látok syntetizovaných rakovinovými bunkami alebo normálnymi tkanivami v krvi pacienta v reakcii na onkologický proces.

Metastázy v pľúcach: príznaky, štádia a prežitie

science
Metastázy v pľúcach sú akumulácie rakovinových buniek, ktoré sa vytvorili v pľúcach v dôsledku rakoviny pľúc alebo iných orgánov. Tieto rakovinové bunky vstupujú cez obehový systém cez cievy (hematogénnu dráhu) alebo cez lymfatickú tekutinu cez lymfatické uzliny (lymfatická dráha).

Difúzny veľký B-bunkový lymfóm

science
Lymfóm je onkologické ochorenie, ktoré postihuje ľudský lymfatický systém. Lokalizácia nádoru sa objavuje ako na lymfatických uzlinách, tak na iných orgánoch.Lymfoidné nádory sa vytvárajú v súvislosti s malígnou transformáciou B-lymfocytov v rôznych štádiách bunkovej diferenciácie.

Koľko ľudí žije s rakovinou pľúc?

science
Existujú dva hlavné typy onkologických lézií bronchopulmonálneho systému - malých buniek a nemalobunkových buniek. Vo všeobecnosti sa pľúcne novotvary ťažko liečia. Okrem toho sú často diagnostikované v pokročilých štádiách, čo ovplyvňuje účinnosť vybraných techník a naznačuje nízke percento priaznivého výsledku.

Lipóm mozgu

science
Lipómy (tuk) - nádor benígnej prírody, rastú pod kožou, postihujú sliznicové tkanivá a vnútorné orgány.Zistenie podkožného tuku v akomkoľvek veku, nespôsobuje zvláštnu úzkosť, spôsobuje iba kozmetické nepohodlie.

Prežitie rakoviny

science
Prognóza prežitia rakovinyNa stanovenie očakávanej dĺžky života u pacientov s malígnym novotvarom je dôležitý takýto ukazovateľ ako je prežitie. Vypočítava sa na základe štatistických údajov.

O Nás

Chemoterapia je jednou z najefektívnejších metód na riešenie patologických stavov rakoviny. Spolu s tým je tiež považovaný za jeden z najagresívnejších vo vzťahu k všetkým systémom tela, ktorý ovplyvňuje nielen rakovinové bunky, ale aj zdravé.