Sarkóm

Zotavenie po chemoterapii doma

science
Liečba onkologických ochorení je pre lekárov pomerne zložitou úlohou a ťažko pre pacientov, pretože chemoterapia a ožarovanie majú negatívny vplyv nielen na rakovinové bunky, ale aj na celý organizmus.

Rakovina a dedičnosť

science
Zárodnosť v rakovineR ac a dedičnosť, táto téma vzrušuje mnoho ľudí, ktorí vedia o rakovine od jedného z ich príbuzných. Moderný vedecký výskum zistil, že väčšina onkologických ochorení nepatrí do dedičnej rakoviny, ale je najčastejšie výsledkom prechodu prekanceróznych ochorení.

Rakovina chrbtice

science
Rakovina chrbtice je primárne alebo sekundárne malígne nádory chrbtice. Sekundárne nádory sú metastázy malígnych novotvarov vyvíjajúcich sa v iných orgánoch (žalúdok, prostata, hrudná dutina, pľúca atď.).

Onkológia čreva štvrtej etapy

science
Ak je človek diagnostikovaný s rakovinou hrubého čreva v štádiu 4, prognóza obnovy a úspešné zotavenie je nepriaznivé, takže je veľmi dôležité v prípade podozrivých symptómov hľadať lekársku pomoc včas a nezaoberať sa samoliečbou.

Štádium rakoviny

science
Normálne bunky tela strácajú schopnosť rozlišovať, stávajú sa atypickými. Existuje narušenie štruktúry tkanív, zhubné bunky sa intenzívne delia, nádor začne klíčiť do okolitých tkanív. Pri vstupe do lymfatických alebo krvných ciev sa zhubné bunky prenášajú po celom tele.

Čo je centrálny karcinóm pľúc?

science
Medzi všetkými rakovinovými ochoreniami najčastejšie patrí rakovina pľúc, ktorá je lídrom v štruktúre morbidity a mortality mnohých krajín sveta. Napriek pokroku v modernej medicíne nie je včasná diagnostika a liečba rakoviny pľúc vždy vykonaná včas kvôli charakteristikám a rozmanitosti klinických foriem choroby.

Tip 1: Ako sa zotaviť z chemoterapie

science
- polypére, ľanové semená, boky, - Mliečna srvátka, med, "Cahors"; - ovocie divokej ruže, ovos, cibuľové šupky, borovicové ihly; - listy z žihľavy, listy kolínskeho, kvetiny z nechtíka; - sirup čiernej čiernej, zelené jablká; - listy celandínu, nechtové kvety, harmanček, "dávky Bifidumbacterínu-5"; - mrkva, čierna reďkovka, repa, citróny, cesnak, med, suché červené víno.

Rakovina prsníka nie je trest

science
Koľko žije s rakovinou prsníka? Túto otázku kladie čoraz viac ľudí na celú planétu, pretože táto forma onkológie je jednou z najbežnejších. Ovplyvňuje to nielen ženy, na rozdiel od všeobecného presvedčenia, zhubné nádory prsníka sa nachádzajú u mužov, avšak niekoľkonásobne menej často ako u slušného pohlavia.

O Nás

Rakovina pľúc sa považuje za jednu z hlavných príčin smrti u ľudí stredného veku. V mnohých ohľadoch je táto situácia spôsobená prevládajúcou diagnózou choroby v neskorších štádiách.